מטפל רגשי לפני החתונה

ליווי רגשי זוגי לפני החתונה

לחוצים לפני החתונה? ליווי רגשי לפני החתונה – איך מטפל רגשי יכול לעזור?

התקופה לפני החתונה היא זמן מתמיד של לחץ ולחצים קשים על הזוגות הבאים לשתף חיים. התכנון של היום הגדול, ניהול הוצאות כסף והתאמת הציפיות של שני הצדדים יכולים להיות מאתגרים וליצור מתחים. מריבות, התנגשויות, הצטברות כעסים – כל אלה יכולים להופיע בזמנים מתוחים כמו זה. אם אתם שואלים את עצמכם "למה אני מרגיש כך?" או "כיצד אוכל לעזור לעצמי להתמודד עם זה?" ייתכן שליווי פסיכולוגי יכול להיות התשובה. המשך לקרוא כדי לגלות כיצד ליווי רגשי לפני החתונה יכול לעזור לכם להתמודד עם לחצים ולחצות לפני יום האירוסין. בזמן הכנות לחתונה, המתחים יכולים להיות גבוהים וליצור לחץ על הזוג המתחתן. כדי להתמודד עם זה, יש להתאים את התקציב ולהתאים את הציפיות של כל הצדדים.

כשמתחים עולים, יש סיכוי גדול שהזוג ירגיש עצבני או כעסני. כדי להתמודד עם זה, ייתכן שליווי פסיכולוגי יהיה הפתרון המתאים לכם. לכן, כדאי להתייעץ עם מומחה על כך כיצד לשמור על הרוגע והשקט ולהגיב באופן אמין ובריא לאתגרים שעתידים להיווצר בזמנים כמו זה. האירוסין. בזמן הכנות לחתונה, המתחים יכולים להיות גבוהים וליצור לחץ על הזוג המתחתן. כדי להתמודד עם זה, יש להתאים את התקציב ולהתאים את הציפיות של כל הצדדים. כשמתחים עולים, יש סיכוי גדול שהזוג ירגיש עצבני או כעסני. כדי להתמודד עם זה, ייתכן שליווי פסיכולוגי יהיה הפתרון המתאים לכם. לכן, כדאי להתייעץ עם מומחה על כך כיצד לשמור על הרוגע והשקט ולהגיב באופן אמין ובריא לאתגרים שעתידים להיווצר בזמנים כמו זה.

יתרונות של טיפול רגשי לפני החתונה

ישנם יתרונות רבים לטיפול רגשי לפני החתונה. בעזרת הטיפול הזה, הזוג מקבל כלים וכישורים לפתח יכולת תקשורת נכונה ובריאה עם השותף שלהם. הם גם לומדים לזהות רגשות וצרכים עצמיים ושל השותפים שלהם, ולתת את הכלים לטיפול בהם.

מטפל רגשי יכול גם לסייע לזוג לחזק את יכולתם להתמודד ולהתאים לשינויים ולמצבים מורכבים ולא צפויים – בכל שלב בחיים ובפרט לפני החתונה. למשל, אם אחד מבני הזוג מתמודד עם קשיי חרדה או דיכאון לקראת החתונה, טיפול רגשי עשוי לסייע לו להתמודד עם כלים יעילים ולהפחית את הלחץ ואי הודאות הקשורים להפקת אירוע בסדר גודל כזה. טיפול מסוג זה עשוי גם להשפיע על איכות הזוגיות ויכול לקדם הבנה, תמיכה ותקשורת יותר טובה.

טיפול רגשי יכול לעזור לזוג כדי לאפשר להם להתחיל את החיים הזוגיים ולהיות הורים טובים. לדוגמה, זוג שעבר טיפול רגשי יכול להיות יותר מודע לצרכי המשפחה ולקחת יוזמה באופן עקבי לשמירה על החיים הזוגיים וטיפול בבעיות שעולות בזמן אמת בקשר הזוגי.

ומה לגבי ייעוץ זוגי לפני החתונה?

"רגע, אפילו לא התחלנו את חיינו וכבר ייעוץ זוגי?" (הערה: הפסקה הזו כבר בשפה העברית, אז אין צורך לתרגם אותה. זוהי בקשה לפרפראזה).

ייעוץ זוגי לפני החתונה הוא מסוג של טיפול פסיכולוגי המסייע לזוגות להתכונן לחתונה ולוודא שהם יצרו מערכת יחסים חזקה ובריאה.

המלל המצוטט מתאר את הבריאה של מערכת מלאת השתייה במועדון. התהליך של הצפייה, התכנון וההעברה הסתיים בהצלחה מלאה, כך שאלו שנוכלו להתארח במועדון יקבלו את השירות המלא ואת הכיף המבורך של השתייה במערכת שכולה בריאות וטובת הציבור.

הדינמיקה הסמויה של הזוגיות

הפעולות והתפקוד של מערכת יחסים משפיעים על הדינמיקה שלה, וזה מגדיר את האופן שבו המערכת תתפקד במהלך השנים.

מומחים טוענים כי התגלות הדינמיקה הזוגית יכולה לרשום עם הדייט הראשון, אך אם זה לא היה ברור בהיכרות, מתכוננים לקונפליקטים ראשוניים בזמן הזוגיות, במשברי החיים ובעזרת הזיקנה.

בתחילת הקשר, בזמן של ירח הדבש, אנו נוטים להתעלם מהתקשורת ולהתעכב עם הפרטים הקטנים, אבל כאשר עומדים להתחתן ובתקופה הקרובה לפני החתונה, אנו יותר מאושרים להאט ולהתמקד בפרטים החשובים שמעצבנים אותנו ומאתגרים אותנו: מי, מתי, ולמה.

בפעמים רבות הזוגות זקוקים לשנתיים כדי לקבל את החלקים הלא שלמים של הבן אדם האחר במערכת היחסים שלהם.

אם מתעלמים מהם ומשתיקים אותם, ייתכן כי זה יגביר את הבעיות בקשר.

חשוב להבין את המציאות עם כל החוסרים שלה, ולהתבונן בצורה אמיתית.

אם נחליט לצמוד ביחד כדי לבנות חיים, זה יקל עלינו להתמודד עם הקונפליקטים הכרוניים כאשר הם לא יהיו דיל ברייקר.

 

לפני החתונה יש צורך בייעוץ זוגי מועבר על ידי מטפלים מוסמכים שכלולים מטפלים זוגיים ומטפלים משפחתיים, כאשר יש להם לפחות תואר שני.

נקודה נוספת – ההבדל בין מטפל זוגי ליועץ זוגי אינו מהותי במקרה זה.

בהקשר של טיפול לפני החתונה – מקובל לראות אותו כטיפול קצר טווח אפילו אם בהמשך תבחרו להעמיק ולהמשיך את התהליך.

בקהילות דתיות, בעיקר בשכבת החרדים, מתקיימים תהליכים רגילים לפני הנישואין.

לדוגמה, בקרב קהילות יהודיות רבות נדרשת התקיימות של תהליך ייעוץ על ידי רבנים או רבניות לפני הזוג מתחתנים.

על מה מדברים בטיפול זוגי לפני נישואים?

לפני הנישואים, כלי יעוץ זוגי משפר את היחסים ועוזר לבני הזוג לשוחח על נושאים בגין הנישואים. הנושאים הללו כוללים נושאים כלכליים, ערוצי תקשורת, אמונות וערכים, תפקידים בנישואים, תשוקה ויחסי מין, רצון או חששות לגבי הורות, מערכות יחסים עם המשפחות של כל צד, קבלת החלטות ומאזני משא ומתן. גם התמודדות עם כעסים ובילוי זמן משותף בטוב הם רלוונטיים לזוגיות בריאה.

הייעוץ מסייע בשיפור יכולות התקשורת, בהצבת ציפיות מציאותיות לנישואים ובפיתוח יכולות פתרון בעיות, כולל מציאת דרכים יעילות להתמודדות עם מצבי ריב ולהשגת פיוס נכון.

יעוץ זוגי לפני הנישואים עשוי לסייע לזוגות לפתח גישה חיובית כלפי קבלת עזרה לאורך כל הדרך. זאת ועוד.

רוב האנשים מגיעים לחתונה וגם לזוגיות עצמה עם מחשבות לגבי איך זוגיות אמורה להיראות – בד"כ אלו רעיונות שהתעצבו בנו בלי שנרגיש מתוך כך שראינו איך דברים מתנהלים יום יום במשפחה המקורית שלנו. לא תמיד תפיסת המציאות הזו דומה בשני הצדדים.

לדוגמא, סביר להניח שכל אחד מבני הזוג מתרועע בצורה שונה מאוד ויש לו מודלים פנימיים שונים של מערכות יחסים ונישואין.

בנוסף, רבים סומכים על הזיווג כדי למלא את חללים רגשיים ולקבל תמיכה משמעותית בחייהם היומיומיים. לפעמים זה מצליח ולפעמים לא, אך זה אינו משנה את העובדה שהנישואים והזיווגים תמיד יהיו חלק חשוב ומרכזי של החיים האנושיים.

אך, לא תמיד מדובר במצב זה ובכל מקרה המציאות היא שחיים קרובים עם אדם אחר מחייבים נפרדות פסיכולוגית, קבלת היבטים מסוימים כמו תכונות אישיות ומאמץ להשפיע על היבטים הניתנים לשינוי, למשל טיפול בהתמכרות שיכול להתבטא בתהליך של הפסקת עישון גראס או שינוי היבטים מסוימים בצורת התקשורת.

 

על ידי יצירת שיח מכבד על מגוון נושאים וציפיות לפני הנישואין, זוגות יכולים להבין זה את זה טוב יותר ולתת תמיכה אחד לשני במהלך הנישואין.

לייעוץ למשפחות אין צורך להכין עצמם, רק לקבוע פגישה עם מטפל מוסמך בתחום.

 

כיצד נמצא בצורה יעילה טיפול/ת זוגי/ת מתאים/ה לחתונה?

 

ניתן לקבל המלצה למטפל/ת זוגי/ת מחברים או מוסדות לבריאות הנפש. אך לפני בחירת מטפל מסוים, חשוב לתת משקל להתאמתו לצרכי הזוג.

 

כדי לזהות את זה, ניתן להציג לו שאלות מגוונות, כמו לדוגמה:

 

השכלה

על איזו התמחות מדובר? הכוונה שלנו היא לומר שחשוב לפחות לסיים מוסמך על דרגת מגמת הבריאות הנפשית.

האם הרישיון שלך מוכר על ידי גופים מקצועיים בישראל?

 

ניסיון

מה החוויה שלך בתחום הייעוץ לזוגות לפני החתונה?

 

תכנית טיפול

מה האורך של כל הפגישה? כל הפגישה נמשכת בדרך כלל 50 דקות, אך רבים מהפגישות של מטפלים/זוגות מעדיפים לעבוד שעה וחצי בפעם אחת.

כמה פעמים נפגוש? הזוג יכול לצפות גם לקבל תקווה לכמה פגישות כדי להשלים את התהליך.

 

עלויות הטיפול

מה עלות כל פעם שיש פגישה? האם יש מדיניות ביטולים?

האם המטפל/ת עובד עם קופות החולים? האם ניתן לקבל החזר כספי מביטוח רפואי כגון פיניקס או מגדל, אם יש לך או לאחד המשתמשים בשירות, פוליסה פרטית?

בשלב הראשוני של הייעוץ, המטפל ירצה להיכר את הזוג ויוכל לתאם מפגש פרטני עם כל אחד מהם. הסיבה לכך היא להבין את הרגשות של הזוג כלפי הפרטנר ועל מערכת היחסים בכלל.

לסיכום

ייעוץ זוגי מסייע בזיהוי היתרונות, החסרונות ונקודות הקשיבה התומכות בתחומים המסכנים.

ביחד עם המטפל, יתקיים דיון משולש על התחומים בהם קיימת רכיבה מורכבת או חוסר הסכמה, וכלים ומיומנויות יינתנו כדי לסייע בהתגברות על האתגרים.

היועץ עשוי גם לשאול את הזוגות שאלות בכדי להבין את דעותיהם הייחודיות על חתונה ולהבהיר את הציפיות, התשוקות והמיתוסים ביחס לחתונה.